Obdobie zmien aneb PredPrázdniny!

Tak som sa konečne rozhodol písať na blog  o niečom čo sa stalo už pred dlhým časom no nedá sa nato zabudnúť. Áno reč je o letných prázdninách ktoré sa stali pre mňa a istých členov mojej rodiny veľmi výnimočné. Asi mesiac pred prázdninami som si hovoril…”ďalšie prázdniny skúsim prežiť naplno a čo to sa naučiť”. Nenaučil som sa nič (snaha bola!) ale to čo sa stalo o tom by som mohol písať cele hodiny. Spoznal som veľa nových ľudí prekonal som svoj hlúpy strach a hanblivosť (okey bolo to len na určite obdobie), a zistil som že aj bytosti ktoré by bolo lepšie na tomto svete nemať a vymykajú sa všetkým sociálne založeným typom v spoločnosti , ktorý sú provokačný furt si z vás robia srandu a cely ich život berú s humorom ale sú aj nápomocný a verný ako psík si dokážu nájsť babu…(časť článku by ste vy podivne indivídua ktoré si myslia že nikdy nenájdu babu brať ako výzvu) tak sa do toho pusťme! 

Plány na prázdniny.

Ako som povedal… tieto prázdniny som sa chcel niečo naučiť a prežiť ich naplno. Spravil som si malý ToDo list v ktorom som bohužiaľ nesplnil všetko. Nič menej napíšem to čo si ešte pamätám:

  1. Naučiť sa hrať na gitare aspoň dve pesničky! (Splnené na polovicu)
  2. Urobiť 100 origami motýľov! (absolútne netuším čo ma to napadlo a spravil som 4 :3)
  3. Isť 2x za leto do kina s niekym iným! (bol som raz…ale… bol to BatMan!!!)
  4. Byť niekde inde s kamarátmi celé 3dni! (Splnené! a bol to super víkend!)
  5.  Kuknúť 4 celé anime! (Latku som nedal vysoko takže som to dokázal boli to: Madoka Magica,Black Rock shooter, nejaka hovadina menom Gokujo. ,Digimon Frontier!)
  6. Chodiť von aspoň 2x týždenne s kamarátmi! (Jasný dôkaz principu čim viac tým lepšie v každom prípade splnené!)

 

Tak to boli všetky plány a mohlo ich byť viac tesne pred prázdninami sa stali iste zmeny ktoré aj u mňa vyvolali pocit že tam pridám ešte jednu úlohu ktorú by som ale určite nespravil.

Začiatok prázdnin.

Toto bolo najrizikovejšie obdobie… teoreticky sa to začalo ešte týždeň pred prázdninami v štvrtok všetko bolo pripravene na leto. Anime list pripravený, ToDo list tiež, známky uzavreté (to bolo ale sklamanie) a rozpis na leto tiež. Absolútne som nečakal že ho niečo naruší. Kedže moji rodičia sa stali závislí na browserovej hre menom Travian tak sa zoznámili s mnohými ľuďmi aj s nemenovanou českou rodinou z Liberca ktorý sa rozhodli že nás prídu navštíviť. Mali dcéru približne v mojom veku a mama povedala že ju mam mať nastarosť s čoho som bol viac než nervózny a mal som v úmyslu sa vyhýbať no také ľahké to nebolo. Potreboval som isť do obchodu čiže nebolo lepšieho času ako zavolať môjho vyšinutého bratranca známeho ako GreenMan ktorému som pekne všetko vyrozprával a pozval ho na piatkový guláš. Bolo to jedlo zadarmo tak som vedel že neodmietne navyše určite chcel vidieť ako to stou rodinou bude. A tu to všetko začalo… niečo čo som nikdy nečakal.

Presunieme sa na Guláš bratranec prišiel na guláš (idiot cele by to prespal keby sme mu nezavolali) a začal jesť. Veľmi nekomunikoval (tipujem že nevedel ako) ale GreenMan ma jednu výhodu… malú sestru ktorá veľmi rada týra ľudí a hlavne jeho. Samozrejme sme sa dobre bavili na tom ako ho jeho sestra týrala ved kto by sa nesmial na človeku o ktorého som sa istú dobu tých skokov na rebrá bál že zachviľu mu tam proste niečo pukne (bohužiaľ sa to nepodarilo :( ). Bol už taký menší podvečer keď sa moja mama rozhodla isť aj s ostatnými na zmrzku samozrejme sme zavolali aj Greena veď už bol na takej dobrej ceste. :D  cestou na zrmzku sa nič zaujímave nedialo a po zmrzline sme sa rozhodli zájsť do krčmi na pivko (tým samozrejme kofolu). Greenova sestra a Veronikina sestra (Veronika, dievča o ktorom tu podvedomo hovorím celú dobu) sa začali hrať. Verte či nie ale niektorí ľudia majú vážne radi pevnú zem pod nohami. Totiž veronikyna sestra padala na zem každú chvíľu chúďa bolo mi jej miestami aj lúto ale zase kto by sa nezasmial keď sa to stalo už 4x. Kedže Greenova hlavna schopnosť je robiť zo mňa idiota tak to samozrejme dokonale využil…(diky :D ).Ten večer sa stalo ešte zopár zaujímavých vecí ktoré som myslel že sú možné len v anime ale skrátime to proste bol ten večer celkom zaujímavý.

Na ďalší deň sme sa ja,GreenMan a Veronika(chcelo by to iné meno) vybrali na kúpalisko viete… vonka bolo tak krásne pod mrakom a zima tak prečo sa nevybrať do studenej vody? V každom prípade sme došli a ja ako šikovný človek… som  hneď po vystúpení z auta zistil že nemám žiadne peniaze. Ale ten idi.. môj bratranec ma aj svoje svetlé  stránky totiž… ma peniaze čiže som hneď vedel na koho sa obrátiť a išli sme ďalej…dali sme veci na lehátka a išli sa prezliecť. Kedže sme obaja boli fanúšikovia anime ( niektorí až moc…) tak nejak sme potaji dúfali že by to možno mohli byť  pruhované plavky. Môžte si tipnúť aké boli :3 . Voda bola nepríjemne studena a pohľad na zamračenú oblohu bol nádherný a na môjho zmrznutého bratranca ešte krajší. V každom prípade nám asi až po 1 hodine došlo že tu majú vyhrievaný bazén…no vyhrievaný ako vyhrievaný ale nie zlý. presunuli sme sa a kedže miesto vyberal bratranec nemohlo to byť nič lepšie ako miesto kde je mravenisko a veronika sa boji všetkého čo je malé a hýbe sa (teraz keď nad tým rozmýšľam… toho pol metra čo sa bojíš odrezať zrazu dáva zmysel green). Zvyšok doobedia sme strávili hraním kariet, učením bratranca plávať… a  obedom ktorý som mal tiež zadarmo od bratrančeka :3 .Domov sme sa pobrali pešo kedže sme sa rozhodli že Veronike ukážeme našu krásnu Banskú Bystricu. Po tom čo sme sa stratili a pri ustivanim mojim bratrancom že vie kde sme sa konečne dostali do obchodného centra kde sme väčšinu času strávili v knihovní.

 

Došli sme domov celkom v poriadku a boli sme pripravený na opekačku… prišli sme trochu skorej tak sme si všetci sadli do izby a počúvali hudbu.. potom sme išli jesť no zistili sme že Veronike nieje najlepšie samozrejme som s toho nebol moc nadšený.Kedže green musel isť zaniesť sestru a tak sme ho ja  a Veronika išli odprevadiť… Po Greenovych “užitočných” radách ako napríklad nerobiť kotrmelce a ani nebehať ak začne zvracať sme sa vybrali domov už bez Greena ktorého som márne presviedčal aby si pobral veci a išiel k nám spať…(ešte ho aj mama vyhadzovala). Vybrali sme sa domov a nastal ten hnusný pocit… viete totiž keď sme išli z bratrancom nebol som nato sam a vymýšľali sme hovadiny ale… zrazu som dostal ten hnusný pocit že som uplne neužitočný a keď som videl že jej je zle snažil som sa jej aspoň nejako pomôcť( myslim že som to spravil ešte horšie xD ). Samozrejme ma trápila jedna vec.. no trápila je silne slovo skôr zaujímala: No tak keby som bol dievča ako ona myslim že green by ma takto zbalil a podla toho ako sa správa… chcel som sa jej spýtať či sa buchla do Greena a konečne dať greenovi nadej ale na jej stav som zo seba vymačkať len: Počuj môžem sa ťa dačo spýtať ? a radšej som stíchol… Večer som zásoboval Greena jej stavom s čoho som bol dosť smutní a jej otec si zo mňa celá večer robil srandu lebo som sa raz spýtal ako jej je… verte či nie ale k susedovi došla sanitka išiel som zistiť čo sa deje a prve slova čo som počul keď som odchádzal ? : “Nezapomeň se zeptat jak mu je Míša!”…

Na druhý deň sme sa rozlúčili a išli sme s Greenom na naše tradičné prechádzky ráno o 7:00… prebrali sme ako to asi bude v budúcnosti (vnúčikom budeme hovoriť že v našej dobe sa počúvali hity ako Baby! ) osobne dúfam že sa tato hudba zmení k lepšiemu… Greenovi celkom chýbala a mne bolo hneď jasné čo sa stalo… rozprával som sa s Greenom čo si o nej mysli zistil som presne to čo som čakal.. povedal som mu o tom čo si myslím ja no on sa mi skôr vysmial a povedal že je to blbosť… áno blbosť ktorá sa stala realitou a teraz… keď píšem tento článok sú spolu (nedovolený dátum).. dúfam že im to vydrží a ak nie tak musím opakovať niečo čo som dnes už raz hovoril práve Veronike: “slzička by padla ale nebol by čas nato myslieť musel by som schovať všetko čo je smrtiace pre lukaša a presviedčať rodkáčov mojich aj jeho ench možem u lukáša mesiac prespať :D
Tak to je všetko dlhy a nudný článok ktorý aj vám teda ak nieste ako jeden nemenovaný člen mojej rodiny ktorý je odo mňa značne ďaleko tak aj vy mate šancu nájsť si babu ale treba to uznať… aj môj divný bratranec ma niečo do seba. Zipo

 

 

Pridaj komentár