OSU! každý si príde na svoje

Dnešní článok bude o OSU! je to hra na počítač a na Iphone. S touto hrou som sa stretol cez leto ako s väčšinou vecí o ktorých na tomto blogu píšem.V tejto hre sa snažím byť dobrý a zničiť určitú osobu, ktorá to so mnou nechce hrávať :D Zatiaľ sa mi veľmi nedarí ale dúfam že sa to do budúcnosti zmení. Dôvod prečo píšem o tejto hre je ten že ma to nebaví hrať samého aj keď na oddych to nieje zlé ale zháňam ľudí čo to so mnou budu hrávať. A kedže tento blog číta len jedna osoba (aj to som si nie istý) tak donútim aspoň jeho! No nič poďme sa pustiť k hre

Takže ako prvé vám poviem krátky  príbeh mladého chlapca ktorý ide za nedosažiteľným cieľom: Ako vždy ma k tomu doniesol môj bratranec ktorí aj keď som to začal hrávať so mnou nikdy nechce hrať online. Ale je to vážne úžasná hra plná dobrej hudby. Hral som ju väčšinu leta, hrávam ju ešte teraz a dúfam že ju budem hrávať naďalej a nikdy ma neprestane baviť. A raz príde ten deň keď porazím môjho Bratranca(Porazil by som ho už teraz ale furt sa vyhovára že sa mu nedá hrať)”. Toho chlapca nepoznám(áno som to ja) ale vážne ľutujem že si zo svojim bratrancom nezahrá.Tak a teraz bez zbytočností vám teraz poviem niečo bližšie k tejto hre.

Ako som už povedal je to hra plná skvelej hudby ktorá sa furt aktualizuje o nové “Beatmapy”. Čo je to “Beatmapa” ? neviem to povedať jednou vetou ale skúsim to skrátiť. V tejto hre je obrovské množstvo pesničiek a každá z nich má “Beatmapu” (často majú aspoň 3 rôznych obtiažnosti). Je to primitívna hra na ktorú potrebujete len myšku ktorou budete klikať na “beaty” ktoré sa budú objavovať v rytme hudby na obrazovke.Ako beaty sú myslené krúžky ktoré sa budu objavovať ale aj iné. nie vždy je beatmapa spravená priamo na hudbu či spev v pesničke tie mapy robia ľudia čo tú hru normálne hrajú, ja sám som sa snažil spraviť jednu mapu ale… nemala veľký úspech vlastne som bol jediný kto ju hral a kedže som bol jediný tak som za ňu  nemal ani body.Ako som už spomínal tak sa Beatmapa skladá z “beatov” čo sú krúžky ale aj “spiny” a “slidy”. Pre upresnenie vám teraz popíšem všetky Beaty.

 

Krúžky sú normálne kruhy ktoré sa zjavujú počas celej pesničky, jediné čo treba je na ne kliknúť v danú chvíľu. Niekedy sa stane že sa vám zmení obraz v osu! zatiaľ čo pesnička ide vy vidíte len jeden veľký kruh v ktorom sa stále zužuje a zužuje ďalší kruh. To je Spin pri ktorom stačí iba držať ľavé tlačítko a točiť rukou v kruhu ako šialení kým ten spin nezmizne(netrvá to tak dlho). A ako posledný je slide ktorý sa taktiež vyskytuje  celú pesničku. Je to ako kruhy ale namiesto toho aby ste raz klikli musíte držať loptičku a ísť s ňou po jej dráhe až do konca. Okolo slidov a kruhov sa zjavuje vždy kružnica ktorá sa furt zužuje aby ste vedeli kedy presne kliknúť lebo ako som už hovoril tieto beatmapy vyrábajú hráči a nie vždy trafia rytmus či spev na pesničke. Aj beaty dávajú hráči takže nie vždy sa v pesničke nachádza Spin dokonca som našiel aj pesničku kde nebol slide.

Viac vám už nepoviem ale tejto hre dávam hodnotenie 10/10 a odporúčam ju vyskúšať ako zábavu do voľného času a nie sedieť a hrať to celý deň čo to už aj omrzí no ale ako koho ešte vás s toho bolí ruka a potom hádzať na FB statusi ako: 200miliónov v osu! konečne! verte či neverte ale ľudia to robia.Na záver poviem už len to že ďalší článok vám prinesie oveľa viac ako všetky doteraz… no ak ste ľahko ovplyvniteľní a robíte to čo vás zaujme tak vám to veľa vezme. Ešte to treba dohodnúť ale dúfam že to dokážem.Tak toto je koniec 3 článku bye. Zipo

Pridaj komentár